ZAJĘCIA DLA DZIECI

Szkoła Tenisa Score realizuje Program Tenis 10 zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego oraz International Tennis Federation w ramach programu „ Play& Stay”

Program ten jest przeznaczony dla dzieci w przedziale wiekowym 5- 10 lat.

Nasza kadra w swojej codziennej pracy wykorzystuje miękkie i wolniejsze piłki korzystając z odpowiednich rozmiarów rakiet na pomniejszonych kortach. Program Tenis 10 jest określany jako „ kolorowy” program, który ułatwia naukę gry w tenisa i pozwala na prowadzenie wymian często od pierwszych zajęć.

Podczas trwania zajęć trenerzy dokładają wszelkich starań, aby nauczyć swoich podopiecznych dobrej techniki podstawowych uderzeń takich jak: forhend, bekhend, wolej czy serwis.

W naszej szkole program tenis 10 wprowadzamy zarówno w zajęciach indywidualnych, jak i w grupowych. Program realizujemy na następujących poziomach:

  • niebieski ( przedział wiekowy dzieci 4-6 lat) . Dzieci trenują przy użyciu gąbczastych piłek na mikro korcie. Nasi trenerzy dbają o wszechstronny rozwój fizyczny swoich podopiecznych korzystając z gier i zabaw ruchowych z głównym nastawieniem na poprawę koordynacji ruchowo-wzrokowej, orientacji w przestrzeni oraz równowagi. Na tym etapie szkolenie techniczno-taktyczne ma na celu głównie naukę utrzymania wymiany, trafiania piłki przed sobą oraz umiejętnego dostosowania siły.
  • czerwony (dzieci 7-8 lat). Piłki czerwone większe od regularnych piłek ,75 % wolniejsze z niższym kozłem. Nauka odbywa na mini korcie . Nauka wykorzystania szerokości kortu- „gonienie przeciwnika lewo-prawo”. Udoskonalanie techniki poruszania się na korcie i uderzeń
  • pomarańczowy (dzieci do 9 lat) Piłki stosowane na tym poziome są 50% wolniejsze od piłki żółtej. Treningi odbywają się na ¾ kortu. Na tym etapie gra zaczyna przypominać „dorosły ” tenis. Nauczamy odnajdywania się w pięciu standardowych sytuacjach meczowych (serwis, return, atak, obrona, neutralna wymiana). Kształtujemy szybkość, płynność poruszania się po korcie oraz umiejętne krycie kortu i korzystanie ze słabszych stron przeciwnika.
  • Zielony (do 10 lat). Piłki, które trenerzy wykorzystują na tym poziomie nauki są 25% wolniejsze od piłki żółtej, zaś kort jest pełnowymiarowy. Niższy kozioł piłki pozwala na poprawne wykształcenie techniki gry i zmniejsza ryzyko pogłębienia chwytu rakiety. Gra na tym poziomie pozwala na naukę wykorzystania geometrii kortu zarówno jego długości jak i szerokości.

ZAJĘCIA REKREACYJNE

Zajęcia nastawione na jak najszybszą naukę prowadzenia wymiany i rywalizacji. Ważna jest radość z gry naszych podopiecznych oraz ich skuteczna technika . Zajęcia prowadzimy indywidualnie, jak i w grupach zarówno młodzieżowych, jak i dorosłych. Tworzymy grupy treningowe zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką gry w tenisa, jak osób doskonalących już swój kunszt gry.

STREFA ZAWODNICZA

Nasi wykwalifikowani trenerzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy trenerskiej dostosują program szkoleniowy do indywidualnych potrzeb zawodników. Trenerzy opracowują plany treningowe pod kątem technicznym, taktycznym, mentalnym oraz motorycznym. Prowadzimy video analizy pojedynczych uderzeń oraz meczy. Trenerzy towarzyszą i dbają o zawodników podczas wyjazdów turniejowych. Współpracujemy treningowo ze specjalistami od motoryki z klubu Flow, psychologiami sportu oraz fizjoterapeutami. Nasza kadra tworzy indywidualne makro, mezo i mikro cykle treningowe i je modyfikuje poprzez monitorowanie aktualnych potrzeb zawodnika.

Każdemu kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z tenisem podstawą jest zrozumienie jakie są zasady gry w tenisa. Na pierwszy rzut oka przepisy wydają się skomplikowane, ale wszystkie szczegóły znajdziesz w poradniku tenisowym tenisbet.com a jeśli masz wątpliwości zgłoś się do naszych trenerów.

Najlepsza szkoła tenisowo squashowa w Elblagu ❤️ Korzystamy całą rodziną i z zajęć tenisowych i z zajęć squashowych ? dodatkowo super organizowane letnie obozy tenisowe dla rodzin- jak raz się pojedzie to jeździ sie już co roku ?

Marika
82-300 Elbląg
ul. Grunwaldzka 135