W dniach 21-24 października odbyły się w Zurychu XVIII Mistrzostwa Świata w racketlonie (dyscyplinie składającej się z meczów w tenisa stołowego, badmintona, squasha i tenisa ziemnego). W całym turnieju wystąpiło kilkuset zawodników z całego świata w różnych kategoriach.
W zawodach w kategorii Men B – advanced wystąpił elbląski trener tenisa i squasha z klubu Score Mateusz Skorek. Po rozegraniu pięciu ciężkich i emocjonujących spotkań zdołał sięgnąć po złoto i tytuł Mistrza Świata. Najtrudniejszym spotkaniem był mecz drugiej rundy z reprezentantem gospodarzy, pierwszym rozstawionym i aktualnym Mistrzem Świata kategorii +40 Cedrikiem Junilionem gdzie po czterech konkurencjach zwycięstwo dał jeden punkt różnicy. Finał z innym Szwajcarem – Nico Hobi był najlepszym rozegranym meczem elblążanina co pozwoliło na pewne zwycięstwo. Kolejny występ Mateusza jest planowany na połowę listopada – w czeskiej Pradze gdzie odbędą się racketlonowe Mistrzostwa Świata w grach deblowych.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy

Najlepsza szkoła tenisowo squashowa w Elblagu ❤️ Korzystamy całą rodziną i z zajęć tenisowych i z zajęć squashowych ? dodatkowo super organizowane letnie obozy tenisowe dla rodzin- jak raz się pojedzie to jeździ sie już co roku ?

Marika
82-300 Elbląg
ul. Grunwaldzka 135